LUCYNA RUSZKIEWICZ

Absolwentka Poznańskiego Liceum Plastycznego. W 1998 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu dyplomem z malarstwa w pracowni Andrzeja Leśnika. Jest dyplomowanym arteterapeutą. Prowadzi Pracownię Rozwojową dla kobiet oraz terapię indywidualną.

Maluje farbami akrylowymi na płótnach. Wypracowała własną technikę – łączy delikatny rysunek pędzlem z mocną energiczną plamą barwną. Lekkie i prawie przejrzyste przestrzenie płótna charakteryzują się ekspresyjnym kolorem często nakładanym impastami. Tematem jej prac są prawie zawsze kobiece emocje i relacje międzyludzkie. Niezwykła malarska wrażliwość w opowiadaniu historii kobiet zawsze skłania do refleksji. Wykorzystując swoja wiedzę z zakresu psychologii i energii idąc za swoim głębokim odczuwaniem maluje jedyne w swoim rodzaju Portrety Energetyczne. Malarstwo to Jej osobista medytacja i forma komunikowania się ze światem.

Obrazy Lucyny Ruszkiewicz były wystawiane i brały udział w wielu wydarzeniach artystycznych. Często też wspiera swoją twórczością aukcje charytatywne. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych zarówno w Polsce i za granicą – w Niemczech, Austrii, Anglii, Danii i Holandii, Szwajcarii, Luksemburgu. Wszystkie obrazy są sygnowane marką Obrazy Lucyny, podpisem, tytułem i datą na odwrocie płótna.

Shopping Cart
Scroll to Top