„DNA Artysty” Stanisław Tomalak

DNA Artysty to cykl wywiadów z lokalnymi artystami i artystkami z Dolnego Śląska. Zaglądamy do pracowni twórców oraz twórczyń i szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Nasz cykl ma za zadanie przybliżyć sylwetki artystów i artystek, nierzadko stawiając ich twórczość w nowym, nieznanym dotąd świetle.

Jaka jest rola sztuki? Jakie są marzenia naszych artystów? Co ich inspiruje? Czy interesowali się sztuką w dzieciństwie? Jakie są ich strategie artystyczne? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania, zachęcamy do oglądania i wypatrywania kolejnych wideo z cyklu DNA Artysty.
Bohaterem pierwszego wywiadu z cyklu DNA Artysty jest Stanisław Tomalak – artysta, malarz, chemik, który w swojej praktyce wykorzystuje rozległą wiedzę chemiczną tworząc niesamowite, strukturalne dzieła sztuki.

Wywiad powstał podczas wystawy „Fragmenty Świata – malarstwo Stanisława Tomalaka”, której wernisaż odbył się 25.05.2023 w QHotelu przy ul. Zaolziańskiej we Wrocławiu. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się pod linkiem 👇
https://dnagallery.pl/projekt/fragmenty-swiata-wystawa-malarstwa-stanislawa-tomalaka/

Pełen wywiad z artystą:

Shopping Cart
Scroll to Top