„DNA Artysty” Viola Tycz

Bohaterką drugiego wywiadu z cyklu DNA Artysty jest Viola Tycz – artystka, magister sztuk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, członkini Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Obecnie prowadzi autorską Pracownię/Galerię Viola Tycz. Tworzy od 1995 roku, od momentu rozpoczęcia nauki na Akademii Sztuk Pięknych. Początkowo skupiała się na klasycznej edukacji plastycznej w dziedzinie malarstwa, a później grafiki i multimediów. Jej twórczość skupiona jest na człowieku w dobie rewolucji cybernetycznej. W swojej sztuce najczęściej porusza temat człowieka – tu i teraz. Istoty, która już oderwała się od Natury, ale jeszcze nie przyswoiła świata Cybernetyki. Transformacja i metamorfoza – pomiędzy technologią a naturą. Pomiędzy tym, co ludzkie i tym co elektroniczne.

DNA Artysty to cykl wywiadów z lokalnymi artystami i artystkami z Dolnego Śląska. Zaglądamy do pracowni twórców oraz twórczyń i szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Nasz cykl ma za zadanie przybliżyć sylwetki artystów i artystek, nierzadko stawiając ich twórczość w nowym, nieznanym dotąd świetle

Jaka jest rola sztuki? Jakie są marzenia naszych artystów? Co ich inspiruje? Czy interesowali się sztuką w dzieciństwie? Jakie są ich strategie artystyczne? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania, zachęcamy do oglądania i wypatrywania kolejnych wideo z cyklu DNA Artysty.

Pełna wersja wywiadu👇

Shopping Cart
Scroll to Top