BARTŁOMIEJ KARWAT

Ur. 1996, Jełowa

Uczęszczał do Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Opolu, którą ukończył w 2015 r. Podjął studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, gdzie w 2020 pod kierunkiem prof. Magdy Hlawacz obronił tytuł magistra. Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki, ale szczególnie upodobał sobie rzeźbę, rysunek i malarstwo. Jego prace są ekspresyjne i wyraziste. Eksperymentuje z fakturami oraz kontrastami temperaturowymi i barwnymi.

Brał udział w wielu wystawach zbiorowych: Rzeczy Istotne 3 w Filharmonii Opolskiej (2017); Ilustragan 2 w MBP w Opolu (2017); Wystawa Dyplomów Wydziału Sztuki UO (2018); Wystawa multimedialna “Muzak” w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu (2019); Opolski Festiwal Fotografii (2019); Wystawa Dyplomów Wydziału Sztuki UO w Galerii Aneks (2020); Iron on the West w Ray Drew Gallery w Las Vegas (2021). Wystawy indywidualne: Instalacja Entomo w Małej Galerii MBP w Opolu (2018); Boję się, że zrobię fototapetę w Galerii W (online, 2020). Uczestniczył w I Edycji Międzynarodowego Studenckiego Przeglądu Krótkich Form Animowanych “12 Klatek”, którego był również współorganizatorem, a także Nokta Festival, podczas których prezentował swoje animacje. Brał udział w plenerze rzeźbiarskim w Mosznej (2018) oraz Festiwalu Wysokich Temperatur we Wrocławiu (2019).

Zazwyczaj wielkoformatowe prace łączą w sobie różne media i techniki, pozwalając tym samym na autonomię szczegółów składających się w całość. Głównymi tematami podejmowanymi przez Bartłomieja Karwata są kobiece akty i fauna – zwłaszcza owady.

Shopping Cart
Scroll to Top