MARIUSZ DRABAREK

Urodził się w 1979 roku . Studiował i konsultował się z kilkoma wybranymi malarzami, przy jednoczesnym odrzuceniu regularnej edukacji na studiach artystycznych.

Mieszkając 11 lat we wschodnim Londynie był członkiem BowArt, gdzie – jak mówi – zdobył potrzebna wiedze i pewną dojrzałość artystyczna. Jako członek tej organizacji brałe udział w wielu konkursach, warsztatach i wystawach.

„W mojej filozofii bycia artystą jest coś przyziemnego; obrazy moje są tym, kim jestem. Mają być tym, co wchłonę w siebie: emocje, odczucia, namiętność. Za pomocą farb wyrażam siebie, medium to jest mi najbliższe; kolor, forma, przekaz. Są to trzy ważne czynniki, które dobrze zestawione ukazują ’obraz’ zamiast tysiąca słów. Rekonstruuje rzeczywistość stworzoną przez środki masowego przekazu, kroję je na kawałki, miksuję, przetwarzam i stosuję według własnych proporcji.”

Odczuwa silny wpływe New Wild (Die Neue Wilde), jego sztuka płonie mocnymi, agresywnymi kolorami, z określonymi perspektywami i ostrymi kontrastami, co czyni je często wyrazem gniewu i buntu. Jego styl to kompilacja kilku strumieni sztuki: neoekspresjonizmu, malarstwa figuratywnego i pewien wpływ prymitywizmu. Łączy różne porządki, rzeczywistość z duchowością i mistycyzmem.

Brak produktów dla tego artysty.
Shopping Cart
Scroll to Top