ROZALIA WÓJCIK

Ur. 1972, Częstochowa

Malarka z wykształcenia plastyczka, ilustratorka i projektantka form użytkowych. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie. Od lat zajmuje się malarstwem sztalugowym. Głównymi tematmi artystki jest portretowanie starych miast, miasteczek, kamienic, postaci kobiecych i kotów, pokazując je w bajkowej konwencji.
„Malarstwo to dla mnie magia, malowanie świata surrealistycznego istniejącego tylko w mojej wyobraźni. To ciągłe poszukiwania, zabawa kolorami, kompozycjami, technikami. To ucieczka od rzeczywistości, udaję się wtedy w świat dziecięcej niewinności i naiwności”.
„Dzięki opracowanej technice własnej uzyskałam ciekawy efekt nakładania farby, oraz struktury płótna, a zabawa kolorami pozwala mi oddać bajkowy klimat moich prac”.
Zaangażowana w aukcje charytatywne między innymi: aukcja „Wielkie Serce” pod patronatem Prezydenta miasta Krakowa, oraz aukcja ,, ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” organizowana w Muzeum Narodowy w Warszawie w 2018 r.
Wystawiała swoje prace w „Poprostu” Art Bistro w Warszawie w 2017 r., oraz brała udział w zbiorowej wystawie LOVECAT w Berlinie w 2017r.
Brała udział w wystawie polskiego i międzynarodowego exlibrisu „WOKÓŁ LITERATURY – Małe formy graficzne i exlibrysy” z prywatnej kolekcji Lecha Grochulskiego w 2019r., oraz w wystawie z okazji 800-lecia pisanych dziejów Częstochowy w 2020r. Wystawa indywidualna w Galerii Of Art w 2020 r. w Częstochowie. Zbiorowa wystawa ,, Cosma w Krainie Czarów” w 2021 r. w Cosma Gallery w Sopocie. Obrazy artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.

Shopping Cart
Scroll to Top