Wystawa malarstwa Dariusza Grajka

24 lipca – 24 sierpnia 2014 / Galeria Sztuki DNA, SkyTower Wrocław

Dariusz Grajek pochodzi z Poznania, gdzie ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych. O własnym procesie twórczym artysta mówi: „Malowanie jest moją formą wypowiedzi. Przystępując do malowania idę jakby na wojnę. Zabieram z sobą broń. Staram się nie brać „jeńców”. Tylko oczyszczam swoje pole i próbuje zdobyć to coś!”

Na wystawie pt. „Świeżo malowane…” będzie zaprezentowany cykl najnowszych prac artysty, nawiązujących dialog z historią malarstwa.

Głównym tematem wystawy Grajka w Galerii DNA jest swoisty dialog z klasycznym malarstwem europejskim. Malując „obrazy na temat obrazów”, artysta włącza się w rozważania odnośnie granic malarstwa, przyszłości malarstwa, kresu malarstwa. W rezultacie twórczych eksperymentów artysta dochodzi do wniosku: „Nie zgadzam się, że malarstwo się skończyło. Jeszcze można na bazie kontynuacji tradycji znaleźć własną drogę nowego kształtowania malarstwa”. Oprócz idei i kontekstów, nie mniej ważną rolę grają środki wyrazu, jakie stosuję Dariusz Grajek w swojej twórczości. Miękka i płynna deformacja kształtów, ekspresyjny koloryt oraz nieco baśniowa atmosfera jego obrazów przenosząca widza w inny – bardziej radosny i wolny – świat.

Shopping Cart
Scroll to Top