„DNA Miasta” Zbiorowa wystawa malarstwa

15 marca 2021 / Punkt Widokowy, SkyTower Wrocław

Wystawa była polemiką artystów z motywem urbanistycznym – prezentowane miasta są duże, małe, czasem nie istnieją, ale jedno jest pewne – wszystkie te obrazy zachwycają! Obrazy oglądać można na punkcie widokowym Sky Tower, gdzie doskonale współgrają z panoramą malowniczego Wrocławia.

Podczas zwiedzania wystawy DNA Miasta w punkcie widokowym, będzie można obejrzeć prace Michała Jędrczaka, Magdaleny Karwowskiej, Alicji Kogut, Magdaleny Kurek, Jana Wojciecha Malika, Barbary Olszewskiej, Janusza Orzechowskiego, Stanisława Tomalaka oraz Michała Węgrzyna. Tematyka wszystkich obrazów nawiązuje do toposu miasta, które lokalni artyści przedstawili za pomocą różnorodnych stylów i ekspresji. Nawiązywali oni m.in. do surrealizmu, gier komputerowych, komiksu, obrazów mistrzów, jak i dziecięcych wycinanek czy marzeń sennych.

Udział w wydarzeniu jest szansą zapoznania się z twórczością utalentowanych malarzy oraz, z perspektywy ponad 200 metrów nad ziemią, zweryfikowania swojego spojrzenia na stolicę Dolnego Śląska oraz jej architekturę.

Shopping Cart
Scroll to Top