Wernisaż wystawy malarstwa Macieja Cieśli i Polskiego Thomasa

2 marca 2017, godz. 19:00 / Bistro DNA, Wrocław

Serdecznie zapraszamy na wernisaż malarstwa Macieja Cieśli oraz jego prac pod pseudonimem Polski Thomas. Wydarzenie odbędzie się 2 marca, w czwartek o 19:00, w niezwykle przytulnej przestrzeni Bistro DNA zlokalizowanej w centrum Rynku Wrocławskiego, w Przejściu Garncarskim nr 8.
Malarstwo Macieja Cieśli krąży wokół dwóch nurtów, sztuki onirycznej oraz symbolicznej. Artysta malując pod nazwiskiem, zawsze odnosi się do swoich wewnętrznych demonów, enigmatycznych postaci przewijających się w jego snach. Obowiązkowym gościem w tych obrazach jest Pies Czort, jako symbol frywolnej seksualności współczesnego społeczeństwa.
Wytworem dwoistej osobowości artysty jest Polski Thomas, wymyślony kiedyś podczas luźnego poszukiwania stylu na początku studiów w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Na naszym wernisażu mają Państwo okazję zobaczyć nową odsłonę Polskiego Thomasa, trudno powiedzieć czy jest to pewien etap na drodze rozwoju, czy już zalążek stylu który będzie towarzyszył przez całe istnienie tej wymyślonej jednostki.

Shopping Cart
Scroll to Top