„SYMBIOZA = CZŁOWIEK + NATURA” Wystawa Łukasza Jankiewicza

5 listopada 2015, godz. 19:00 / Galeria Sztuki DNA, SkyTower Wrocław

W dniach 5 – 30 listopada 2015 we wrocławskiej Galerii Sztuki DNA w Sky Tower odbędzie się wystawa Łukasza Jankiewicza pt. „Symbioza = człowiek + natura”. Na wystawie będzie zaprezentowany najnowszy cykl obrazów malarza, który zdobył już uznanie w polskim środowisku artystycznym.

Łukasz Jankiewicz jest absolwentem Architektury Wnętrz na Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu. Mimo młodego wieku, artysta aktywnie uczestniczy w wielu wystawach i aukcjach sztuki współczesnej zarówno w kraju, jak i za granicą.

Inspiracje dla swojej twórczości Łukasz Jankiewicz czerpie z impresjonizmu, ale stara się jednak nie ograniczać do jednej techniki i wciąż eksperymentuje z różnymi narzędziami malarskimi. W jego twórczości główną rolę odgrywają kolor i faktura, poprzez które malarz wyraża swoje emocje i uczucia.

W najnowszym cykle obrazów Łukasz Jankiewicz próbuje uchwycić piękno i ulotność ludzkiej duszy, pokazać szeroką gamę ludzkich emocji, ale też podkreślić nierozerwalny związek człowieka z naturą. Ciekawy przekaz w połączeniu z ekspresyjnością sprawiają, że obrazy Łukasza Jankiewicza mają bardzo dużą moc oddziaływania na odbiorcę. „Sztuka to sposób na wyrażenie siebie, a obraz jest dla mnie formą dialogu z ludźmi.” – komentuje artysta.

Shopping Cart
Scroll to Top