57. Aukcja Sztuki Współczesnej – Grande Finale

To ostatnia i największa aukcja sztuki w tym roku, organizowana przed Dom Aukcyjny DNA oraz ForbisGallery. Podczas wydarzenia będzie można wzbogacić swoją kolekcję o obrazy artystów od dawna współpracujących z naszą galerią, ale również tych, którzy dopiero wchodzą na rynek sztuki. Dodatkowo uczestnicy aukcji stacjonarnej wezmą udział w degustacji win włoskich prowadzonej przez sommeliera – Mirosława Lasotę.

W licytacji weźmie udział aż 80 starannie wyselekcjonowanych obrazów o przekrojowej tematyce – zarówno wielbiciele malarstwa figuratywnego, jak i amatorzy abstrakcji na pewno znajdą coś dla siebie. Wśród prezentowanych artystów znajdują się m.in. Alicja KappaJacek LipowczanGrzegorz KlimekMarek PękaczWojciech Piekarski czy Andrzej Sajewski.

Szczególnie zachęcamy do stacjonarnego udziału w aukcji, ponieważ nasi goście wezmą udział w degustacji win włoskich, o których opowie znany i lubiany wrocławski sommelier – Mirosław Lasota. Degustacja wina to bowiem nie tylko smakowanie starannie wybranych gatunków wina, ale także przekazanie praktycznych wskazówek, co do sposobu ich prawidłowego picia. W trakcie spotkania uczestnicy mają bowiem okazję dowiedzieć się, jak należy prawidłowo przechowywać poszczególne gatunki win, w jakiej temperaturze je serwować oraz jak je pić. 

Udział w degustacji możliwy jest po wcześniejszej rezerwacji miejsca:

 telefonicznie: 696 972 801
– lub mailowo: biuro@dnagallery.pl

Istnieje możliwość udziału w licytacji online na portalu Onebid.pl, która rozpocznie się o godz. 19:00. Licytować można również telefonicznie lub za pośrednictwem naszego pracownika – w tej kwestii zachęcamy do kontaktu z nami. 

Aby każdy z Państwa mógł, w dogodnym dla siebie czasie, zapoznać się z proponowanymi przez nas obrazami została przygotowana wystawa przedaukcyjna. Pozycje od 1 do 20 można oglądać w miejscu, w którym odbędzie się aukcja, czyli w Bistro 8 1/2 na ul. Nyskiej 61a we Wrocławiu, obiekty od 21 do 80 zobaczyć można w siedzibie Galerii w Sky Tower. Zachęcamy do odwiedzenia nas stacjonarnie, ponieważ prezentowane w katalogu obrazy robią jeszcze większe wrażenie na żywo. To właśnie na żywo najłatwiej dostrzec zróżnicowane faktury czy ślady pędzla – tak inne dla każdego artysty, unikatowe i świadczące o indywidualności, przebytej drodze artystycznej i dalszych na  niej poszukiwaniach. 

Udział w aukcji jest całkowicie otwarty i bezpłatny. Licytacja dzieł zaczyna się już od 1000 zł, co pozwala zdobyć przepiękny obraz do swojego domu lub na prezent w wyjątkowo korzystnej cenie. Sztuka jest wyjątkowo wdzięcznym materiałem inwestycyjnym – ryzyko jest niskie, a ceny za młodą sztukę wciąż wzrastające. Poza tym żadna inna inwestycja nie będzie sprawiała nam tyle radości i doświadczeń natury estetycznej, ani nie ozdobi w nietuzinkowy sposób naszej przestrzeni. I choć wiele czynników składa się na naszą decyzję o zakupie obrazu, to mimo wszystko tym decydującym powinien być nasz własny gust i odczucia wobec dzieła.

Więcej informacji na temat sposobów licytowania znajdziecie Państwo na stronie Domu Aukcyjnego.

Do zobaczenia!

czwartek 2 grudnia 2021 r.
godz. 18:00 – degustacja wina
godz. 19:00 – rozpoczęcie licytacji
Bistro 8 1/2ul. Nyska 61a, Wrocław

PRZYDATNE LINKI:

– Licytacja na portalu Onebid.pl – https://onebid.pl/pl/auction/-/2907


– Katalog aukcyjny – http://www.dnagallery.pl/katalog/78

– Jak licytować? – http://www.da.dnagallery.pl/udzial-w-aukcji

Shopping Cart
Scroll to Top