Zaproszenie na 56. Aukcję Sztuki Współczesnej

To już czwarta w tym roku aukcja sztuki organizowana przez Dom Aukcyjny DNA. Podczas wydarzenia będzie można wzbogacić swoją kolekcję o obrazy artystów od dawna współpracujących z naszą galerią, ale również tych, którzy dopiero wchodzą na rynek sztuki. Z niekrytym zadowoleniem i satysfakcją mówimy o współpracujących z nami artystach i obserwujemy, jak dojrzewają artystycznie, a ich prace zyskują na wartości. Równie mocno cieszymy się z debiutantów, którzy nam zaufali i zdecydowali się pod naszym okiem rozwinąć swoją karierę na rynku sztuki.

W licytacji weźmie udział 50 starannie wyselekcjonowanych obrazów o przekrojowej tematyce – zarówno wielbiciele malarstwa figuratywnego, jak i amatorzy abstrakcji na pewno znajdą coś dla siebie. Wśród prezentowanych artystów znajdują się m.in. Rafał Olbiński, Jacek Lipowczan, Grzegorz Klimek, Marek Pękacz, M. R. Arroyo czy Ewa Sławniewicz.

Obrazem przewodnim 56. Aukcji Sztuki Współczesnej jest dzieło Grzegorza Klimka “Kobieta XXII”. Jego dzieła są minimalistyczne, tak jak “Kobieta XXII”, która zajmuje większość przestrzeni, jest uproszczona i zgeometryzowana. Zabieg ten pozwala widzowi skupić się w całości na fakturze, która w tych obrazach jest najważniejsza. Co ciekawe, artysta sam robi farby, a niepowtarzalna struktura jego obrazów wynika z ciągłego szukania – malowania, zdrapywania i zamalowywania na nowo. Obraz na żywo robi piorunujące wrażenie, ponieważ jest pokaźnych rozmiarów, a jego kolory są niezwykle ciekawe i nasycone.

Aby każdy z Państwa mógł, w dogodnym dla siebie czasie, zapoznać się z proponowanymi przez nas obrazami w siedzibie naszej Galerii DNA już wcześniej została przygotowana wystawa przedaukcyjna. Zachęcamy do odwiedzenia nas stacjonarnie, ponieważ prezentowane w katalogu obrazy robią jeszcze większe wrażenie na żywo. To właśnie na żywo najłatwiej dostrzec zróżnicowane faktury czy ślady pędzla – tak inne dla każdego artysty, unikatowe i świadczące o indywidualności, przebytej drodze artystycznej i dalszych na  niej poszukiwaniach. 

Udział w aukcji jest całkowicie otwarty i bezpłatny. Licytacja dzieł zaczyna się już od 1000 zł, co pozwala zdobyć przepiękny obraz do swojego domu lub na prezent w wyjątkowo korzystnej cenie. Sztuka jest naprawdę wdzięcznym materiałem inwestycyjnym – ryzyko jest niskie, a ceny za młodą sztukę wciąż wzrastające. Poza tym żadna inna inwestycja nie będzie sprawiała nam tyle radości i doświadczeń natury estetycznej, ani nie ozdobi w nietuzinkowy sposób naszej przestrzeni. I choć wiele czynników składa się na naszą decyzję o zakupie obrazu, to mimo wszystko tym decydującym powinien być nasz własny gust i odczucia wobec dzieła.

Serdecznie zachęcamy Państwa do uczestniczenia w tym niezwykłym i wzbogacającym wydarzeniu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że obecny czas jest specyficzny. W związku z tym, tych z Państwa, którzy nie mogą być z nami osobiście, zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji online na portalu Onebid.pl. Licytować można również telefonicznie lub za pośrednictwem naszego pracownika – w tej kwestii zachęcamy do kontaktu z nami.

Więcej informacji na temat sposobów licytowania znajdziecie Państwo na stronie Domu Aukcyjnego.

Do zobaczenia

w czwartek 2 września 2021 r. o godz. 19.00.

Galeria DNA

SkyTower, Wrocław

PRZYDATNE LINKI:

– Licytacja na portalu Onebid.pl

– Katalog aukcyjny

– Jak licytować?

– Wydarzenie FB

Shopping Cart
Scroll to Top