Aukcja Nałęczów – Mistrzowie współczesności

Serdecznie zapraszamy na Aukcję Nałęczów – Mistrzowie Współczesności! To pierwsze wydarzenie powstałe dzięki współpracy Domu Aukcyjnego DNA oraz Uzdrowiska Nałęczów. Aukcja jest wyjątkowa, gdyż prezentowane obrazy pochodzą spod ręki uznanych artystów, klasyków polskiego malarstwa współczesnego. Dzieła są owocem pracy twórców, którzy w malowniczym Nałęczowie uczestniczyli w plenerach artystycznych, dzięki czemu na przestrzeni lat nałęczowska kolekcja sztuki powiększała się i zyskiwała na wartości.

W licytacji weźmie udział 65 starannie wyselekcjonowanych obrazów o przekrojowej tematyce, m.in. pejzaże, przedstawienia zwierząt, portrety, czy akty, tak aby każdy miłośnik sztuki mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystkie dzieła wyszły spod pędzla niezwykle utalentowanych i znanych polskich artystów, takich jak Joanna Sierko-Filipowska, Kiejstut Bereźnicki, Daniel Pielucha czy Krzysztof Pasztuła.

Obrazem przewodnim Aukcji w Uzdrowisku Nałęczów jest Na kanapie Leszka Żegalskiego. To artysta niebanalny, choć w swojej twórczości bliżej mu do sztuki klasycznej niż nowoczesnej i kontrowersyjnej. Żegalski jest z natury buntownikiem, sprzeciwia się zarówno bezkrytycznemu postrzeganiu tradycji, w tym mitologizacji polskiej kultury i historii, jak i najnowocześniejszym nurtom w sztuce, które są degradacją wartości, przyświecających artystom na przestrzeni wieków. Swój warsztat doskonalił pod okiem Jerzego Dudy-Gracza na katowickim ASP. Na kanapie to dzieło o doskonale łączonych i kojących barwach brązu i błękitu. Epatuje subtelnym erotyzmem z dużą dozą tajemniczości. Odbiorca tak naprawdę nie wie, kim jest owa kobieta, a identyfikację utrudniają ekspresyjne pociągnięcia pędzla, czyniące kompozycję rozmytą. Tajemnica ta powoduje, że dzieło jest niezwykle ciekawe i pozostaje w pamięci na długo.

Nałęczów niewątpliwie sprzyja sztuce – wśród pięknych widoków i ścieżek spacerowych można w pełni odpocząć i czerpać czystą przyjemność z otoczenia. Zainspirowani tutejszą architekturą i przyrodą artyści stworzyli wyśmienite dzieła, które możecie Państwo wylicytować podczas aukcji. Szczególnie zachęcamy do osobistego uczestnictwa w licytacji, które połączyć można z weekendowym wypoczynkiem w tym wyjątkowym miejscu.

Aukcja Nałęczów – Mistrzowie Współczesności to doskonały moment, aby nabyć obrazy klasyków współczesnego malarstwa w atrakcyjnej cenie. Dzieła te są niezwykle piękne, a dodatkowo stanowią świetną i bezpieczną inwestycję. Ceny wywoławcze zaczynają się już od 1000 złotych.

Licytacja internetowa już trwa, a jej finał odbędzie się w sobotę 16 października o godz. 16:00 w Hotelu Termy Pałacowe w Nałęczowie oraz na portalu Onebid.pl. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat sposób licytacji oraz pełnym katalogiem aukcji. Udział stacjonarny, telefoniczny lub za pośrednictwem limitu należy zarejestrować w formularzu na dole strony – pracownik Domu Aukcyjnego DNA skontaktuje się, aby udzielić wszelkich informacji.

Do zobaczenia!

Sobota, 16 października 2021, godz. 16:00

Hotel Termy Pałacowe

ul. Paderewskiego 1a, 24-150 Nałęczów

W razie pytań – służymy pomocą:

✉ aukcja@dnagallery.pl

☎ 696 972 801

WAŻNE LINKI:

Shopping Cart
Scroll to Top