Niezwykła kolekcja dzieł Rafała Olbińskiego w Galerii DNA

Chcesz otoczyć się piękną sztuką, a jednocześnie dobrze ulokować swój kapitał? Dzieła Rafała Oblińskiego dostępne w Galerii DNA są właśnie dla Ciebie!

Starannie wyselekcjonowane inkografie to kolekcjonerskie egzemplarze dostępne w limitowanych nakładach, powstałe pod ścisłym nadzorem artysty, przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć z zakresu technologii cyfrowej. Wydruk został wykonany przy użyciu najwyższej jakości farb drukarskich na papierze o dużej gramaturze i oprawiony szkło antyrefleksyjne, dzięki czemu będzie cieszyć oko nabywcy przez długie lata. Każde dzieło jest oprawione oraz opatrzone niepowtarzalnym numerem, suchą pieczęcią pracowni i odręczną  sygnaturą artysty, co świadczy o autentyczności pracy.

Rafał Olbiński jest malarem uznanym na całym świecie. W 1981 r., po ukończeniu architektury na, wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczęła się jego kariera artystyczna. Za swoją twórczość otrzymał ponad 150 nagród, m.in. w 1994 r. Oscara za Najabrdziej Znaczący Plakat Roku, a jego dzieła znajdują się w The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congres w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace, a także wielu prywatnych kolekcjach w USA, Japonii i Europie.

Obrazy Olbińskiego zachowane są w duchu surrealizmu i realizmu fantastycznego. Każde z jego dzieł charakteryzuje się dbałością o szczegóły, delikatnym modelunkkiem i niezwykłą precyzją formalną, a dodatkowo obfituje w symbole, zmuszając widza do interpretacji. Obserwując twórczość tegoż artysty do głowy przychodzą inni, wielcy surrealiści m.in Rene Magritte, którego prace, mimo  iż zachowane w podobnej stylistyce, niosą zdecydowanie mniejszy ładunek emocjonalny, niż te Olbińskiego. Oprócz świetnego warsztatu i głębokie, rozbudowanej symboliki, prace polskiego surrealisty przyciągają wzrok czystością i intensywnością barw, przy jednoczesnym ich wyważeniu.

Dodatkowo dla każdego szczęśliwego nabywcy inkografii Galeria DNA przewidziała prezent w postaci albumu „Olbiński. Akty” lub „Olbiński. Ars picturae” przedstawiające niezwykłą twórczość artysty. Dodaj swojemu wnętrzu prestiżu i niepowtarzalności.

Serdecznie zapraszamy!

Shopping Cart
Scroll to Top