Idealny prezent na Dzień Kobiet!

Już w najbliższy wtorek 8 marca będziemy obchodzić dzień kobiet! Wszystkim Paniom już teraz składamy najserdeczniejsze życzenia. Jeśli szukacie prezentu dla bliskiej kobiety – żony, partnerki, mamy – to polecamy uwadze inkografie Rafała Olbińskiego!

Uważamy, że nie ma lepszego prezentu niż obraz, który jest świetną inwestycją, pięknie wygląda i będzie cieszył oko obdarowanej osoby przez długie lata. Proponowane przez nas inkografie to doskonały pomysł na prezent, ponieważ są niewielkich rozmiarów, w związku z czym każdy znajdzie na nie miejsce, są wyjątkowo piękne i różnorodne i pochodzą od znanego artysty. Ponadto dzieła są już oprawione, a przy ich zakupie dołączamy album kolekcjonerski z dziełami Rafała Olbińskiego – taki zestaw jest już gotowy do wręczenia.

Rafał Olbiński, Niebo Toskanii, 50×37 cm, sygnowana inkografia, 2021

Starannie wyselekcjonowane inkografie to kolekcjonerskie egzemplarze dostępne w limitowanych nakładach, powstałe pod ścisłym nadzorem artysty, przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć z zakresu technologii cyfrowej. Wydruk został wykonany przy użyciu najwyższej jakości farb drukarskich na papierze o dużej gramaturze i oprawiony szkło antyrefleksyjne, dzięki czemu będzie cieszyć oko nabywcy przez długie lata. Każde dzieło jest oprawione oraz opatrzone niepowtarzalnym numerem, suchą pieczęcią pracowni i odręczną  sygnaturą artysty, co świadczy o autentyczności pracy.

Rafał Olbiński jest malarem uznanym na całym świecie. W 1981 r., po ukończeniu architektury na, wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczęła się jego kariera artystyczna. Za swoją twórczość otrzymał ponad 150 nagród, m.in. w 1994 r. Oscara za Najabrdziej Znaczący Plakat Roku, a jego dzieła znajdują się w The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congres w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace, a także wielu prywatnych kolekcjach w USA, Japonii i Europie.

Rafał Olbiński, Walentynkowa noc, 50×37 cm, sygnowana inkografia, 2021

Obrazy Olbińskiego zachowane są w duchu surrealizmu i realizmu fantastycznego. Każde z jego dzieł charakteryzuje się dbałością o szczegóły, delikatnym modelunkkiem i niezwykłą precyzją formalną, a dodatkowo obfituje w symbole, zmuszając widza do interpretacji. Obserwując twórczość tegoż artysty do głowy przychodzą inni, wielcy surrealiści m.in Rene Magritte, którego prace, mimo  iż zachowane w podobnej stylistyce, niosą zdecydowanie mniejszy ładunek emocjonalny, niż te Olbińskiego. Oprócz świetnego warsztatu i głębokie, rozbudowanej symboliki, prace polskiego surrealisty przyciągają wzrok czystością i intensywnością barw, przy jednoczesnym ich wyważeniu. 

Serdecznie zapraszamy!

Rafał Olbiński, Sprawiedliwość nie taka ślepa, 50×37 cm, sygnowana inkografia, 2021

Rafał Olbiński, Powierzchowna analogia, 50×37 cm, sygnowana inkografia, 2021

Rafał Olbiński, Trwałe postanowienie, 50×37 cm, sygnowana inkografia, 2021

Shopping Cart
Scroll to Top